Dohrávka z Brnem po chřipkové epidemii – vítězná !!!

První prohra brněnských hráčů na domácí palubovce v žákovské lize.

[24.03.2005 12:15:21, Petr Rosenberger]

BBK IVes Brno - B. A. Sparta 62 : 77 (10:18, 16:22, 22:10, 14:27)

STŘELCI : Jelínek 31(1), Horák 19, Švehla 4, Krasl 3, Souček 3, Heger 2, Musil 0, Kamínek 0, Prokeš 0, Bryksa 0 - Rosenberger 16(2), M. Burian 16, Vomela 14(1), Kudláček 13(3), Ježek 10, Zvolský 4,Urban 4, Zajíček 0, Polák 0, Šimek 0

trojky 1 : 6, fauly 26 : 29, šestky 34/19 : 28/21, rozhodčí Nejezchleb, Švancarová

Chtěl bych se omluvit všem příznivcům těchto stránek,protože jsem se nemohl zúčastnit dohrávky starších žáků v Brně,bude článek z mé strany pouze úvaha složená ze střípků informací posbíraných od trenérů a hráčů.

Po chřipkové epidemii,která nás postihla v minulých dnech odjíždělo družstvo starších žáků na dohrávku do Brna v úterý 22.3.2005 sice kompletní,ale s mírnými obavami,zda se nám povede zastavit rozjetý brněnský kolos,který od začátku ligy doma neprohrál.

Nastoupili jsme sebevědomě a v prvním poločase jsme byli lepším družstvem,díky lepší střelbě a větší koncentraci v obraně,kdy jsme byli pozornější a snažili jsme se eliminovat hru nejlepších hráčů soupeře.Hra se nám docela dařila a v poločase byl stav skóre o 14 bodů v náš prospěch.

Do druhého poločasu domácí družstvo zmobilizovalo síly a za mírného přispění rozhodčích a naší tragické hry ve III.čtvrtině se do poslední časti hry skóre pomalu srovnalo až na rozdíl dvou bodů ve prospěch hráčů B.A. Sparta. Ve 32.minutě se však vyfauloval,do té doby,skvěle hrající domácí borec David Jelínek a brněnské družstvo ztratilo svůj lesk. Je nad slunce jasné,že v případě jeho účasti v posledních minutách utkání by se hráči B.A. Sparta mohli strachovat o vítězství v tomto zápase. To jsou však pouhé spekulace a pravda je taková,že naši hráči soupeře v závěru jednoznačně předčili a získali bodový rozdíl,který by mohl hrát v závěrečném účtování důležitou roli.

[02.04.2005 08:56:01,Petr Rosenberger]

Kontakt: rosenberger.petr@quick.cz