Chlapci (1990)
mladší žáci

Basketbalová akademie Sparta

Vítězství, prvenství i plichta

Zápas o první místo v západní skupině žákovské ligy mladších žákyň: Basket Slovanka - BA Sparta 73:79

[02.02.2004 09:38:12, J Němec]

V sobotu se v až příliš bouřlivé a nervózní atmosféře hrálo rozhodujující utkání v naší skupině základní části žákovské ligy. Je třeba poděkovat hráčkám na obou stranách, že utkání psychicky zvládly daleko lépe než rozhodčí, zapisovatelé u stolku, někteří diváci a místní pořadatelská služba (viz např. fotky v sekci fotogalerie).

První čtvrtina (24:18) přinesla takřka bezchybný výkon hráček základní sestavy Slovanky, které předčily Spartu především ve vysunuté osobní obraně a dobré střelbě. Zlom přinesla druhá čtvrtina (10:29), kde se BA Sparta začala výrazněji prosazovat pod oběma koši a vybudovala si rozhodující náskok. Třetí třetina byla po celou dobu velmi vyrovnaná, skončila smírně 19:19 a rozhodnutí zápasu se odložilo do poslední části utkání. Čtvrtou část utkání bohužel negativně ovlivnil výkon rozhodčích, kteří začali ignorovat fauly domácích ve vysunuté, velmi agresivní obraně a zejména fauly Slovanky pod koši, kde její hráčky nenašly jiný protilék proti převaze dlouhých hráček BA Sparty. Tím byly naše hráčky zaskočeny a nemohly najít standardní rytmus hry. Projevilo se to ve šňůře domácích košů a snížení rozdílu na tři body. V závěru utkání naštěstí Magda i Kája se nebály a proměnily rozhodující koše. Šestky Petry v posledních vteřinách (jedna proměněná) znamenaly vítězství o šest bodů a celkovou plichtu ze vzájemných utkání započítavanou do skupiny o 1.-8. místo. Díky lepšímu skore ze všech utkání obsadila BA Sparta symbolickou první příčku naší západní skupiny základní části žákovské ligy.

Kontakt: basparta@atlas.cz