BA SPARTA
 Home Page   
sezóna 2003-4
 Dívky (1989)   
starší žákyně
 Dívky (1990)   
mladší žákyně
 Dívky (1991)   
starší minižákyně
 Chlapci (1990)   
mladší žáci

Basketbalová akademie Sparta (dívky, ročník 1990)


Přípravný turnaj Testliga 2003 (18.-19.2003)

Příprava jak se patří (komentář k turnaji z hlediska družstva mladších žákyň)

[19.09.2003 11:56:01, Jiří Němec]

V průběhu turnaje se bylo určitě na co dívat. Předvedené výkony družstev mladších žáků i mladších žákyň (včetně některých účesů) byly bezesporu na úrovni špiček žákovské ligy.

Neúčast družstva Strakonic v dívčí části turnaje sice způsobila organizační změny, díky kterým jsou výsledky utkání vzájemně nepříliš porovnatelné. Sportovní úroveň turnaje tím ale rozhodně neutrpěla. Podivejme se podrobněji na zápasy dívčího teamu BA Sparta.

Turnaj byl maximálně využit k odzkoušení různých technicko-taktických i psychologických prvků. Družstvo zkoušelo postupný útok. Zejména procvičovalo varianty, kdy obě dlouhé hráčky skončí co nejdále od koše a střílí z velké dálky prakticky bez možnosti doskakování nebo musí najíždět "do plných". Rozehrávačky si naopak dobře odzkoušely varianty, kdy najíždějí nebo střílí proti nejdelším hráčkám soupeře.

V nedělním utkání proti SBŠ Pardubice sice dívky BA Sparta získaly "skalp" přeborníka republiky (byť družstvo Pardubic nepřijelo v nejsilnějším složení), málem však přitom díky podstatně tvrdší hře soupeře skončily "v masových konzervách". Byla to však dobrá příprava na hru "pod psychickým a fyzickým tlakem", naše reakce (včetně diváků) byly občas hodně emotivní - k velkému výbuchu "kotle" však naštěstí nedošlo.

Z herního hlediska se oproti předchozím utkání zlepšila hra v blízkosti koše (dlouhých i "malých" hráček), rezervy jsou ve střelbě ze střední vzdálenosti a v obraně-taktických činnostech (nedostatečně bráněný rychlý protiútok soupeře po naší střelbě šestek či postupném útoku). Samostatnou kapitolou je naše střelba "šestek", kdy jsme neproměnili 47 trestných hodů (z 73).


Kontakt: basparta@atlas.cz

BA SPARTA

ROTATING BASKET BALL

Aktuality

Soupiska

Fotogalerie

IntraWeb

Výsledky

Žebříčky

Registrace

Odkazy

Kde?

Ankety

sezóna 2003-4

sezóna 2004-5

sezóna 2005-6