mladší žáci

Basketbalová akademie Sparta (dívky, ročník 1990)

Úspěšná série pokračuje !

BA Sparta - BK MUS Strakonice 114:56, BA Sparta - Sokol Nusle 79:47

Ani toto dvoukolo nevybočilo z tradice posledních utkání a početná jedna řada diváků se měla opět na co dívat, přičemž to hezké nebyla jen hala. BA Sparta slavila úspěch především z důvodů agresivní obrany se zdvojováním (někdy i ztrojováním) po celém hřišti. V důsledku toho soupeř neměl co hrát a dával koše jen v důsledku případného přečíslení pod košem při naší vysunuté obraně. Ukázalo se, že ani úspěšná střelba trojek Nuslí nebyla dostatečnou protizbraní. Pochválit lze rovněž podkošové hráčky za dobré doskakování pod soupeřovým košem (pod vlastním košem to občas zaskřípalo) a rozehrávačky za napadání soupeřek. Zlepšila se střelba ze střední vzdálenosti (Andrea, Petra, Katka Příhodová) a střelba trestných hodů (Tereza). Prostor pro další zlepšování vytváří zatím ještě první přihrávka po vybojování míče i hra v sestavě se čtyřmi "dlouhými" nebo se čtyřmi "malými" (obě varianty byly po pěti minutách testovány ve čtvrté čtvrtině proti Strakonicím).

V ostatních zápasech vyhráli vždy domácí, překvapující je jen vysoké vítězství Kraslic nad Mostem hrajícím díky zraněním ve velmi provizorní sestavě (158:46). Na čtvrté postupové místo mají nyní největší šance Kraslice. Vše nasvědčuje tomu, že rozhodující budou zápasy dvojiček 31.1.2004 (Kraslice-Sokolov, Slovanka-BA Sparta).

V moravské skupině i v odvetách Žďár nad Sázavou porazil Pardubice (venku) 66:62 a Přerov porazil Příbor (doma) 55:54. Tyto družstva již mají postup prakticky zajištěn v pořadí Žďár n.S., Pardubice, Přerov, Příbor.