Basketbalová akademie Sparta (dívky, ročník 1990)

Nad Prahou se přehnala smršť

BA Sparta - Tatran Kraslice 95:47, BA Sparta - BCM Sokolov 133:42

[22.12.2003 18:24:39, J Němec]

O weekendu bylo v Praze větrno, zvláště pak na vyvýšených místech jako například v hale v Šantrochově ulici. Přehnalo se tam několik smrští, naštěstí jediná, která neprobíhala zcela pod taktovkou BA Sparta byla akustická bouře způsobená bubny a trumpetami diváků z Kraslic v sobotním utkání. Divácká podpora pro BA Sparta se umístila na druhém místě, větší buben přece jenom rozhodl.

Pro naše diváky byla v sobotu příjemná úvodní smršť v první čtvrtině, kdy vysoké nasazení našich hráček znamenalo vedení 30:2. Tento výkon byl ještě překonán nedělními smrštěmi ve druhé a čtvrté čtvrtině, kdy jsme vstřelili 40 a 46 bodů.

I přes vysoké číselné rozdíly se oba soupeři jevili basketbalově dobře, proti tak silnému protitlaku však neměli větší šanci - v sobotu BA Sparta vybojovala 54 míčů a v neděli 39 míčů. V sobotu se střelecky prosadila Petra, trojky zaznamenaly Káča Příhodová a Jiřka. Jiřce se navíc povedla trojka, která nebývá běžná ani v NBL, tj. druhá trojka jí nebyla uznána z důvodů dotyku míče postraní části desky. Od stovky zachránila Kraslice větší únava našich hráček v závěrech čtvrtin v důsledku velmi fyzicky náročného způsobu hry. V neděli se zejména střelecky prosadila Andrea a Jiřka, do střelecké listiny se zapsalo třináct hráček.

Doufejme, že hráčky si přes vánoce udrží stávající dobrou formu, ještě si vylepší mírně nevyrovnanou střelbu šestek a střelbu ze střední vzdálenosti.

Z ostatních utkání stojí za zmínku nevýrazné vítězství Slovanky na Sokolovem 78:68 a vysoké vítězství Strakonic nad Kralupami 156:11. Do boje o čtvrté postupové místo se vrátily Strakonice, důležité bude proto jejich utkání v Sokolově 17.1

[29.12.2003 22:02:00, Jana Němcová]