BA SPARTA
 Home Page   
sezóna 2003-4
 Dívky (1989)   
starší žákyně
 Dívky (1990)   
mladší žákyně
 Dívky (1991)   
starší minižákyně
 Chlapci (1990)   
mladší žáci

Basketbalová akademie Sparta (dívky, ročník 1990)


Posvícení nebývá každý den (14.-15.2.2004)

BA Sparta - ŽĎAS Žďár nad Sázavou 83:81, BA Sparta - SŠB Pardubice 56:67

[19.02.2004 11:22:17, J Němec]

O weekendu začaly zápasy, kde už skutečně začalo jít do tuhého. Všechny zápasy ve skupině byly velmi vyrovnané a i když překvapením bylo jen dvojí vítězství Nuslí a dvojí prohra Žďáru. Bodové vzdálenosti v tabulce mezi družstvy se přílíš nezměnily a tak daleko více napoví výsledky příštího dvojkola.

Družstvo BA Sparty vybojovalo v sobotu za pomoci trochy štěstí v závěru utkání těsné vítězství nad Žďárem. Výsledek byl (i přes skutečnost, že Žďár přijel jen s osmi hráčkami) po celé utkání velmi otevřený, v poslední čtvrtině nakonec rozhodla Andrea svojí kanonádou i Petra svojí zkušenností v rozehře. Hráčky Žďáru vyhrávaly většinu osobních soubojů (přetahování o míč) větší silou v rukách, v druhé polovině zápasu se projevovala i jejich chytrost v rozehře proti vysunuté obraně Sparty.

V neděli již Pardubicím šlo o hodně, neboť v případě jejich prohry by je družstvo Nuslí připravilo o klíčovou čtvrtou příčku v tabulce. Proto hráčky Pardubic vyrukovaly s nejsilnější sestavou a po celou dobu zápasu hrály maximálně soustředělně. V začátku zápasu převažovala urputná obrana na obou stranách a vstřelení koše bylo spíše výjimkou. Hráčkam Sparty se nedařila příliš střelba a šestky byly ještě horší. Ve třetí čtvrtině měla BA díky aktivitě Petry šanci na vyrovnání, ale rozhodčí začali pískat fauly daleko méně než v první polovině zápasu, riziko vyfaulování hráček Pardubic pominulo a skóre se zase vrátilo do nepříznivého rozdílu. Podkošové hráčky zústaly střelecky za svým standardem, Andrea pálila sice hodně, ale nepříliš úspěšně a Jana zaznamenala šňůru až v poslední minutě. Vzhledem k pozici družstev v tabulce lze ale weekendové vysledky BA Sparty hodnotit spiše pozitivně


Kontakt: basparta@atlas.cz

BA SPARTA

ROTATING BASKET BALL

Aktuality

Soupiska

Fotogalerie

IntraWeb

Výsledky

Žebříčky

Registrace

Odkazy

Kde?

Ankety

sezóna 2003-4

sezóna 2004-5

sezóna 2005-6