BA SPARTA
 Home Page   
sezóna 2003-4
 Dívky (1989)   
starší žákyně
 Dívky (1990)   
mladší žákyně
 Dívky (1991)   
starší minižákyně
 Chlapci (1990)   
mladší žáci

Basketbalová akademie Sparta (dívky, ročník 1991)


Výlet na Moravu

PŘÍBOR - BA SPARTA 83:64, PŘEROV – BA SPARTA 68:73

[01.03.2004 15:40:00, Renáta Tremlová]

PŘÍBOR - BA SPARTA 83:64 (16:8,29:22,17:22,21:12)

Pro děvčata to byl první prubířský kámen v žákovské lize po stránce daleké cesty, pozdního spaní a zároveň brzkého vstávání. Tyto aspekty se přidaly k dalším negativním složkám, což byla hala připomínající spíše stůl na stolní tenis a samotná hra našich děvčat.

Již samotné rozcvičení vypadalo spíše,že přijely borkyně, které to zvládnou již jen zásluhou toho,že jsou z Prahy.

K samotné hře : děvčata nedokázala zvládnout agresivní obranu, místy přesahující meze únosnosti, děvčat z Příboru. Na tomto prostoru nemohly hrát svou kombinační hru a neplnily příkazy trenérů. V první polovině hry,kdy každý faul byl po zásluze odpískán, jsme nebyly schopny proměňovat trestné hody o střelecké impotenci ani nemluvě. V druhé polovině hry nebyli rozhodčí již tak důslední a přidalo se i obecenstvo s ne příliš lichotivými nadávkami na naši adresu, to naše děvčata neunesla psychicky. Začaly vršit chyby a i ta malá vůle po vítězství byla ta tam.

V tomto zápase zklamaly podkošové hrášky a opory družstva, kromě Markéty a Veroniky Motlové, podalo celé družstvo podprůměrný výkon a pro trenéry byl velkým zklamáním. Tento propadák je srovnatelný se zápasem ve Strakonicích.

PŘEROV – BA SPARTA 68:73 (21:19,20:15,16:23,11:16)

Před zápasem jsme se snažily děvčata motivovat a doslova nažhavit na zápas. Již rozcvičení, které jen malou chvíli vázlo díky zapomenutým botám a dresům několika hráček na ubytovně, bylo oproti předchozímu dni vedeno v daleko svižnějším tempu a holky se zdály v pohodě.

Do samotného zápasu nastoupily jak jsme zvyklí a již brzy si vytvořily náskok několika bodů. To ovšem nelíbilo hráčkám Přerova, které se oproti minulému roku výrazně zlepšily, zpřesnily střelbu a v zónové obraně byly také bezchybné. Tu naše holky nebyly schopné překonat. Ztratily jistotu ve střelbě a začaly odevzdávat míče soupeřkám.

Zápas se nám začínal vymykat z rukou. Pro trenéry, fan-klub a samotné hráčky nastávala těžká hodina, kterou sem tam okořenili rozhodčí svými nepřesnými výroky a to na obě strany. Připomínám že chvíli jsme prohrávaly již o 19b.

Stalo se ovšem to, co se stát mělo. Družstvo nastoupilo semknuté a odhodlané zápas otočit a to včetně trenérů. Do rukou vzaly taktovku Andrea s Petrou a k nim se přidaly obě Verči a Katka. Pomalu a jistě jsme pod vedením Petry ukrajovaly z nemalého náskoku,holky vzaly svou věc bezpečně do svých rukou. Při pohledu na světelnou tabuli kde zasvítilo srovnání skóre, zajiskřilo naší kapitánce v očích a dokonce vyloudila na svém obličeji úsměv. Svým famózním výkonem strhla všechny spoluhráčky a našemu družstvu se podařilo dovést utkání k vítězství a tím přivézt do Prahy cenné body do závěrečné tabulky.

Co říci na závěr ,chtěla bych požádat všechny hráčky, aby hrály podle pokynů trenéra a zužitkovaly vše co se naučily, zároveň to chce nastupovat na palubovku plně koncentrované a používat hlavu, hlavně co je v ní ,pak se vyvarujeme těchto infarktových utkání.

Dále apeluji na zlepšení šestek jen pro připomenutí: S Příborem se házelo 42trestných hodů a proměnilo se pouze 19 !

S Přerovem se házelo 52 hodů a proměnilo se pouze 15! To je katastrofa. Toto neproměňování by se mohlo v dalších bojích státi osudové.

A jen pro úplnost, musíme porazit ještě jednoho soupeře, abychom jsme se dostaly do finálové čtyřky.

[01.03.2004 15:40:00,Renáta Tremlová]


Kontakt: basparta@atlas.cz

BA SPARTA

ROTATING BASKET BALL

Aktuality

Soupiska

Fotogalerie

IntraWeb

Výsledky

Žebříčky

Registrace

Odkazy

Kde?

Ankety

sezóna 2003-4

sezóna 2004-5

sezóna 2005-6