BA SPARTA
 Home Page   
sezóna 2004-5
 Dívky (1990)   
starší žákyně
 Dívky (1991)   
mladší žákyně
 Dívky (1992)   
starší minižákyně
 Chlapci (1990)   
starší žáci

Basketbalová akademie Sparta (dívky, ročník 1991)


Nechali jsme Přerov rozsvítit (takže byly jasně vidět naše nedostatky)

BA Sparta - BK Příbor 82:46, BA Sparta - EMOS Přerov 78:82

[01.12.2004 13:12:55, Jiri Nemec]

Prvni polovina domácího sobotního zápasu s Příborem byla vcelku vyrovnaná, ale naštěstí po přestávce přišla naše smršť, která přinesla kýžený náskok. Projevilo se zejména zlepšení obranných činností a občas se ujmula i střela z trojkové pozice. Přetrvávající nedostatky se bohužel jasně objevily až v neděli v druhé polovině zápasu proti Přerovu.

Ač Přerov v sobotu vyhrál ve Žďáru o 31 bodů, tak úvod zápasu patřil našim hráčkám. Ve druhé čtvrtině jsme vedli díky efektivnímu útoku o více jak 20 bodů. Potom však překvapivě nastoupila lavička, soupeř se dostal do tempa a do přestávky snížil na rozdíl deseti bodů. Po přestávce se již nedařilo ani hráčkám základní sestavy rozjetý Přerov brzdit, takže soupeř šel před koncem zápasu do mírného vedení. Série chyb našich rozehrávaček, kdy jsme se ani nedostali ke střelbě doplněná dobrou přerovskou střelbou trestných hodů znamenala nakonec vítězství Přerova o čtyři body.

Jaké naše nedostatky se o weekendu projevily? Především se jednalo o špatnou obranu, kdy zejména rozehrávačky se po střelbě jen pasivně koukají na záda své doskakující hráčky. Při bránění hráčky s míčem je základní obranné postavení spíše výjimkou a při bránění unikající hráčky ze strany potom nutně dochází k faulům.

Útok byl stereotypně veden přes středovou rozehrávačku v akcích, kdy ostatní hráčky nemají příliš šance bránit při jejích častých ztrátách míče či doskakovat při ukvapených střelách. Při nájezdech se soutěžilo, kdo vystřelí z více zběsilé pozice. Občas ani střela netrefila "zařízení" (dokonce i při šestkách).

V neděli Žďár nad Sázavou prohrál překvapivě i s Příborem, takže se za vedoucí Přerov srovnala trojice týmů s jednou porážkou (Hradec Králové, BA Sparta a Příbor). V druhé skupině je situace velmi podobná, roli "otloukánka" ale místo Žďáru přebírají Nusle, které prohrály v Kraslicích i Sokolově. Favoritem je bez porážky Slovanka, následovaná trojicí Kraslice, Most a Sokolov s jednou porážkou.


Kontakt: basparta@atlas.cz

BA SPARTA

ROTATING BASKET BALL

Aktuality

Soupiska

Fotogalerie

IntraWeb

Výsledky

Žebříčky

Registrace

Odkazy

Kde?

Ankety

sezóna 2003-4

sezóna 2004-5

sezóna 2005-6